Za společnou Evropu, bez strachu a nenávisti – 16. 12. 2017 14:00

16. prosince ve 14h se v Praze uskuteční konference ENF za účasti například Tomia Okamury z SPD, Marine Le Penové z Národní fronty nebo Geerta Wilderse z Nizozemska. To vše po skandálních výrocích zástupců SPD o tom, že „Židi, homosexuálové i cikáni by měli jít do plynu“, či prohlášení poslankyně Hyťhové, ze chápe lidi, kteří vyhrožují malým dětem v Teplicích prostřednictvím sociálních sítí.

Právě tyto nálady stojí za útoky jako byl ten na muže afrického původu v pražské tramvaji. A právě lidé jako Marine Le Penová nebo Geert Wilders přinesli politiku nesnášenlivosti do evropského prostředí mnohem dříve, než SPD Tomia Okamury.

Nesmíme rovněž zapomínat na asociální aspekt jejich politiky. Tato jejich politika vede ještě k většímu sociálnímu vyloučení, propasti mezi skupinami obyvatel a tříštění společnosti.

Nesmíme také zapomínat ani na to, že právě tyto strany stojí za vytvářením různých manipulací, lží, hoaxů, které mají za cíl ovlivňovat veřejné mínění v jejich prospěch a v neprospěch evropského společenství. Jsme přesvědčení, že jen společně se můžeme ubránit nebezpečím současné doby.

A v neposlední řadě nesmíme zapomínat ani na to, že Marine Le Penová se těsně před francouzskými prezidentskými volbami setkala v Kremlu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a ten jí vyjádřil podporu. Odkryla tak prostředí, které jasně ukazuje, kdo tyto nálady v Evropě minimálně podporuje, pokud ne přímo financuje. Ostatně není asi náhodou, že tyto strany bojují za zrušení sankcí vuči Rusku, které byly zavedeny po násilné anexi Krymu.

Demonstrace bude striktně nenásilná! Vítány jsou bubínky, píšťalky, vuvuzely, transparenty a vlajky EU a ČR.

Sraz ve 14:00 na začátku lesoparku u výstupu metra Roztyly. Průvod k TOP Hotelu Praha, kde se uskuteční konference. Akce je řádně nahlášena.

————————–————————–————————–————
Hlavní organizátor akce: Iniciativa Proti projevům nenávisti – facebook.com/protinenavisti
Svolavatel: Jan Cemper , jan.cemper@gmail.com

Akci podporuje: PROČ? PROTOOPEN DOORSKaputin – Demokraté, zastavme PutinaVýzva lidem dobré vůle, East European Information Centre – EEIC, Pulse of Europe Czech republic

 • Petr Pelikán

  Myslíš, že se sejdete oba?

 • Ludek Neumann

  sraz zaprodanců….

  • DoktorVepor

   ….Okamura Wilders a Le Pen ?