Za otevřenou Evropu, proti rasismu a xenofobii „Refugees Welcome“

Počet shromáždění šířících nenávist proti uprchlíkům roste jak houby po dešti. Už prakticky co týden se v nějakém městě nějaké takové koná. I tento den, kousek od nás.

Odmítáme toto vidění světa. Odmítáme princip kolektivní viny, kdy za činy jednotlivců může celá skupina. Chceme svět tolerantní k lidem jiných národností, kultur, etnik, náboženství, ras apod. a solidární k lidem v nouzi.

AKCE JE ŘÁDNĚ NAHLÁŠENA.
Demonstrace bude striktně nenásilná.
————————————————————————–
Na demonstraci vystoupí:
# Jan Vrobel – jeden z koordinátorů pomoci uprchlíkům přijde poreferovat o svých zkušenostech s uprchlíky, pomocí, ale i svých osobních pocitech z hysterie a hoaxů týkajících se uprchlíků.

# Michal Pavlásek – etnolog a člověk, který pomáhal lidem v Makedonii dříve než se o „Balkáské cestě“ informovala média – na začátku prázdnin.

# PhDr. Jiřina Šiklová, CSc. byla mj. signatářkou manifestu Dva tisíce slov (jaro 1968), Charty 77, později perzekvována totalitní režimem a vězněna za údajné „rozvracení republiky“, po revoluci mj. zakladatelkou Gender Studies. V současné době je stále aktivní socioložkou a publicistkou.

# Dalibor Zíta – redaktor Českého rozhlasu Plus a jeden z mnoha dobrovolníků v Maďarsku.

# Martin Madej – jeden z mnoha dalších dobrovolníků přijde poreferovat o svých pocitech a náhledu na dění v ČR.

# Albína Mrázová – v létě trávila čas na Islandu a sledovala dění, jak si tamní vymohli na vládě přijetí VÍCE uprchlíků než původně stát chtěl a to o desitinásobek.

# Mark Martin – ředitel české pobočky Amnesty international

# Ivana „Mariposa“ Čonková – promluví za část Romů sdružujících v spřátelených sdružení

# zástupce serveru www.manipulatori.cz, který se snaží odhalovat manipulace nejen ve vztahu k uprchlíkům, Islámu a vyvracet různé hoaxy.

# Dále na akci vystoupí Dj. Honza Boldrik a MC Messenjah.